Olejek do włosów z czarnuszki – dlaczego warto go stosować?

Olejek do włosów z czarnuszki to rewelacyjny sposób na poprawę kondycji kosmyków. Jego właściwości docenią przede wszystkim osoby, których włosy są osłabione, pozbawione energii, a także nadmiernie wypadają. Dowiedz się, dlaczego warto wprowadzić olej z czarnuszki do swojej pielęgnacji! Nie od dziś wiadomo, że oleje są rewelacyjnym sposobem na wiele problemów z włosami oraz skórą głowy. Są relatywnie tanie, łatwe w aplikacji, a przy tym działają wielopłaszczyznowo – poprawiając wygląd kosmyków od zewnątrz, ale i ich kondycję od wewnątrz. Jednym z najbardziej cenionych olejów jest olejek z czarnuszki. Dlaczego jest tak popularny?

Olejek do włosów z czarnuszki – właściwości oleju

Olejek do włosów z czarnuszki to kompleksowe wsparcie zdrowia kosmyków, ale nie tylko. Jego cenne właściwości można wykorzystać również z korzyścią dla skóry twarzy i całego ciała. Olejek ten – od stuleci – wykorzystywany jest w kuchni oraz kosmetyce.

Olej z czarnuszki pozyskiwany jest z nasion czarnuszki siewnej nigella sativa, czyli niewielkich rozmiarów rośliny o pięknych, niebieskich kwiatach. Olej ten ma wyjątkową wartość odżywczą – bogaty jest chociażby w oleje omega-3 i omega-6, kwas foliowy, witaminy A, B1, B3, E, a także białka, aminokwasy i mikroelementy.

Przypisuje się mu mnóstwo prozdrowotnych właściwości – może być wsparcie przy leczeniu astmy, ale też skutecznie obniżać cholesterol czy poziom cukru. W ostatnim czasie najbardziej znany jest natomiast ze swojego dobroczynnego działania na skórę i włosy.

W przypadku skóry, ceniony jest przede wszystkim za swoje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. Skutecznie niweluje wydzielanie sebum, redukuje ilość zatkanych porów, ale też łagodzi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienia.

Z kolei olejek do włosów z czarnuszki dogłębnie odżywia kosmyki, co sprzyja ich wzmocnieniu i aktywizuje włosy do wzrostu. Ponadto, przynosi ukojenie skórze głowy, wspomaga walę z łupieżem oraz siwieniem.

Olejek do włosów z czarnuszki – efekty regularnego stosowania

Olejek do włosów z czarnuszki przyniesie szybkie i widoczne efekty, jeśli będzie stosowany regularnie. Można stosować go wewnętrznie, czyli doustnie, ale również zewnętrznie aplikować go na skórę oraz włosy.

Co daje stosowanie olejku z czarnuszki na włosy? Przede wszystkim, fenomenalnie odżywia kosmyki, dzięki czemu stają się pełne blasku, energii i witalności. Przy dłuższym stosowaniu włosy stają się gładsze i bardziej lśniące.

Olejek do włosów z czarnuszki polecany jest natomiast przede wszystkim jako preparat, który zagęszcza włosy i aktywizuje ich wzrost. Z uwagi na to, że wzmacnia nawet najbardziej zniszczone i przesuszone kosmyki, zabiega również nadmiernemu wypadaniu włosów.

Warto również wspomnieć, że z uwagi na właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne, olej doskonale oddziałuje również na skalp – niweluje nie tylko problem łupieżu, ale i wiele innych dolegliwości i chorób ze strony skóry głowy. Specjaliści podkreślają również, że olejek z czarnuszki ma także zdolność opóźniania procesu siwienia włosów.

Idealnie sprawdzi się w przypadku włosów kręconych – doskonale podkreśli ich skręt. Jako preparat odżywczy można go natomiast aplikować na każdy rodzaj włosów: nisko-, średnio- oraz wysokoporowate.

Jak stosować olejek do włosów z czarnuszki? Najpopularniejszym i najprostszym sposobem jest zabieg olejowania włosów – na sucho bądź na mokro, który należy przeprowadzać minimum raz w tygodniu, by w relatywnie krótkim czasie zauważyć pierwsze efekty.



Anna Paprocka

Cześć, jestem Anna Porada i prowadzę bloga kosmetycznego. Od zawsze interesuję się kosmetyką i kosmetologią. Uwielbiam testować różne produkty i zabiegi pielęgnacyjne i dzielić się z Wami moimi doświadczeniami i wrażeniami. Na moim blogu znajdziecie opinie, recenzje i porady na temat kosmetyków, które stosuję lub chciałabym wypróbować. Szczególnie lubię naturalne składniki i metody dbania o urodę. Pokazuję Wam, jak samodzielnie przygotowywać domowe kosmetyki z roślin, olejów, ziół i innych ekologicznych produktów. Sprawdzam też nowości kosmetyczne i oceniam ich skuteczność, bezpieczeństwo i jakość. Mój blog jest miejscem, gdzie każdy miłośnik kosmetyki może znaleźć coś dla siebie i dowiedzieć się więcej o tajnikach pielęgnacji.